Trenér Mgr. Vladimír Volejník

Narozen 20. 6. 1960 v Hradci Králové

Absolvent FTVS UK Praha, kombinace TV - GE a specializace - tenis (získaná kvalifikace diplomovaný trenér tenisu)

Hráčská kariéra

Po dobu 10 let působil v I. lize dospělých, kde hrál za tenisové kluby Slavia Hradec Králové a Dynamo Pardubice a kdy se stal několikanásobným oblastním přeborníkem.

Trenérská kariéra

  • V začátcích trenérské kariéry, v letech 1985-1991, byl vedoucím trenérem TSM (tréninkové středisko mládeže) pro východočeský kraj. Na základě dosažených výsledků a výsledků trenérské práce byl následně jmenován do realizačního týmu reprezentace dívek do 14 let ČSSR, kde byla jeho svěřenkyní Olga Hostáková.
  • Následující období, roky 1993-1999, jsou spjaty se zahraničním angažmá v tenisových centrech ve Slovinsku (Lublaň, Kranj, Novo Mesto). Ve funkci kapitána vede slovinskou reprezentaci chlapců do 16 let v Borotra Cupu (Catania 1995). Současně svěřenci jeho a týmu českých trenérů dosahují špičkových umístěni na světovém juniorském žebříčku ITF do 18 let (M. Gregorc, G. Krušič, G. Martinjak - vicemistr Evropy do 16 let).
  • Po návratu do ČR, od roku 1999, začíná spolupracovat s hráči TENIS-CENTRA DTJ HK a s kluby TK Agrofert Prostějov a TK Sparta Praha, kde trénuje hráčky Terezu Smitkovou (halová mistryně ČR dorostu, vítězka Pardubické juniorky, reprezentantka ČR do 16 a 18 let) a Kateřinu Siniakovou (vítězka 3 juniorských grand slamů ve čtyřhře a finalistka juniorského Australian Open, 2. místo na žebříčku ITF do 18 let).
  • V roce 2010 se stal kapitánem reprezentačního družstva dívek do 16 let, kdy pod jeho vedením dosáhly hráčky (Tereza Smitková, Petra Rohanová, Jesika Malečková a Barbora Krejčíková) následujících výsledků: 1. místo na ME družstev do 16 let – Praha a 8. místo na MS do 16 let - Mexiko.
  • V roce 2011 působil jako vedoucí týmu dívek na ME jednotlivců do 18 let - Klosters (Tereza Smitková se dostala až do čtvrtfinále dvouhry dívek).
  • V posledních letech spolupracual s hráčkou WTA Kateřinou Siniakovou, dále se závodními hráči TENIS-CENTRA DTJ HK (Adéla Josefová, Daniela Jelínková, Michal Vintera, Maria Kunitsyna) a hráčem TK Sparta Praha Danielem Siniakovem (2. místo na žebříčku starších žáků v roce 2017).
Rychlý kontakt

Recepce areálu - Rezervace kurtů

 

Pavel Hep

Jednatel klubu, ekonom klubu

Petr Šanovec

Jednatel klubu, sportovní ředitel klubu